Історія ОСП

 

Орган сертифікації персоналу

Орган сертифікації персоналу вдячний всім замовникам послуг ОСП ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», всім аудиторам, що співпрацювали та співпрацюють з органом сертифікації персоналу. Завдячуючи вашій небайдужості, компетентності, бажанню рухатись вперед, у нас є стимул для того щоб розвиватися, надавати максимально широкий спектр послуг в сфері сертифікації персоналу, задовольняти ваші поточні потреби та перевищувати очікування і разом зустрічати майбутнє!

Орган сертифікації персоналу (ОСП) є структурним підрозділом Державного підприємства "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації і захисту прав споживачів" (ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ»), http://www.ukrcsm.kiev.ua.

 27.01.2001 року наказом Держстандарту України №27 щодо призначення органів із сертифікації персоналу Український державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації був ПРИЗНАЧЕНИЙ органом з сертифікації персоналу з метою реалізації статті 56 Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Європейським Союзом стосовно сприяння застосуванню технічних правил Співробітництва та європейських стандартів і процедур оцінки відповідності.

Сертифікація персоналу і схвалення курсів навчання у період з 2001 по 2018 роки виконувались науково-методичним центром сертифікації персоналу Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації і захисту прав споживачів» (ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ») згідно повноважень наданих центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері оцінки відповідності.

Починаючи з 2002 року ОСП ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ»  веде та публікує реєстри сертифікованих спеціалістів.
За весь час існування ОСП  проведено сертифікацію понад 5000 фахівців за різними спеціалізаціями, яким видано понад 8000 сертифікатів.

Весь цей час ми не стояли на місці, а постійно розвивалися: в 2002 році суттєво розширили сферу своєї діяльності, а з 2005 по 2014 рік ОСП був акредитований  Латвійским Національним бюро по акредитації LATAK (підписантом багатостороннього договору про взаємне визнання акредитації в рамках Европейської кооперації з акредитації (ЕА МLА) в галузі акредитації лабораторій тестування, калібрування, організацій з сертифікації персоналу, продуктів та систем якості).

 29 січня 2018 року ОСП ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАДАРТ»  отримав визнання компетентності в Національному агентстві акредитації України  (атестат акредитації

№ 6О036 на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17024:2014 (EN ISO/IEC 17024:2012) (Атестат акредитації) стосовно сертифікації персоналу у сфері систем управління та у сфері технічних регламентів.

 12 вересня 2023 року ОСП ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАДАРТ»  повторно отримав визнання компетентності в Національному агентстві акредитації України.

На сьогодні Сфера акредитації ОСП ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» включає персонал в сфері систем управління, продукції, послуг та сфері дії технічних регламентів, але набуваючи досвід ОСП має намір постійно розширювати сферу акредитації в залежності від потреб економіки та органів оцінки відповідності.

Також ОСП проводить роботи зі схвалення курсів навчання.

Ми запрошуємо до співробітництва  навчальні організації, які готують або мають намір готувати фахівців в сфері  систем управління, сфері дії технічних регламентів, тощо.